23.04.2015 
Komentarze (0)

Festiwale Pirotechniczne w Polsce 2015W tym roku nastąpił ku zaskoczeniu wielu osób wysyp festiwali pirotechnicznych. Oprócz standardowych imprez jak Pyromagic w Szczecinie, Festiwale Ognia i Wody w Nysie i Ełku czy FSO w Ustce. Pojawiły się kolejne 3 imprezy.

Pierwszym z nich jest impreza Lubelskie Widowiska Pirotechniczne w Lublinie (www.lubelskiewidowiska.pl). Wydarzenie organizowane przez firmę Efekt Chełm odbędzie się 30 maja i zobaczymy na nim firmę Efekt Chełm, Nakaja Art i Click.

Drugą imprezę i zdecydowanie zanoszącą się na największy spektakl w Polsce w tym roku to
2 edycja festiwalu Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne (www.international-fireworks.com). Tym razem festiwal nie odbędzie się tak jak w poprzednim roku w Katowicach, zaś w Warszawie pod Stadionem Narodowym. Firmy Jost z Austrii, Mirnovec Pirotecnica z Chorwacji i Joho Pyro z Finlandii wykonają swoje widowiska 5 września w Warszawie. Całość zostanie zamknięta dodatkowym pokazem poza konkursowym.

Jako trzeci jest festiwal Międzynarodowe Widowiska Pirotechniczne w Katowicach. Jest to zupełnie nowa impreza, wykonywana w zamian za festiwal MPP, który został przeniesiony do Warszawy. Niestety nie znamy jeszcze uczestników tej edycji. Jednakże zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej w poszukiwaniu najnowszych aktualizacji i informacji o tej imprezie.

Oprócz nowych wydarzeń, oczywiście jak co roku odbędzie się Pyromagic w Szczecinie (www.pyromagic.pl).
W tym roku na Szczecińskie Wały Chrobrego przyjadą takie firmy jak: Pirotecnia Zaragoza z Hiszpanii, Fire Event z Luxemburga czy Hanwha z Korei Południowej, oprócz tych firm tradycyjnie Szczecińskie wydarzenie zakończy pokaz pozakonkursowy.

Kolejnymi festiwalami to Ogień i Woda w Ełku 10-11 lipca, Ogień i Woda w Nyse 11 lipca, a także FSO w Ustce w okrojonej już formie, który odbędzie się także w lipcu. Niestety w tym przypadku również za wcześnie wymieniać uczestników, o nich dowiemy się w kolejnych miesiącach.

Serdecznie zapraszamy do tłumnego odwiedzania wyżej wymienionych wydarzeń bo w tym roku wyjątkowo jest co oglądać. Nasz serwis oczywiście pojawi się na kilku z nich, wypatrujcie naszych relacji na stronie serwisowej lub na naszym fanpagu na facebooku: facebook.com/polskiefajerwerki.net
 
Autor: Polskie Fajerwerki
25.02.2015 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - III Królewski Festiwal Światła w Warszawie

Data: 15.02.2015
Okazja: III Królewski Festiwal Światła
Miejsce: Plaża Wilanów
Miejscowość: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Wykonawca: GIMAT
Długość pokazu: około 6min.
Film: YouTube
 
14.01.2015 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - XXIII Finał WOŚP w Warszawie

Data: 11.01.2015
Okazja: XXIII Finał WOŚP (Światełko do nieba)
Miejscowość: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Wykonawca: Goldregen
Długość pokazu: około 5min.
Film: YouTube
Zdjęcia: Album 
06.01.2015 
Komentarze (0)

Mayor of London New Year's Eve Fireworks 2014/2015

Tydzień temu mieliśmy przyjemność gościć w Londynie by móc obejrzeć tutejszego sylwestra. Jest to jedna z najlepszych sylwestrowych imprez na świecie, plasująca się koło takich sław jak Nowy Rok w Sydney, Dubaiu czy Rio de Janeiro. Tegoroczny pokaz był przygotowywany przez firmę Titanium Fireworks Ltd. W sumie podczas 11 minutowego widowiska zostało odpalonych 12000 fajerwerków na 5500 kanałów, z czego 1/5 znajdowała się na London Eye.
Warto też zaznaczyć, że oprócz pięknego pokazu, całość ma fantastyczną oprawę wraz z najlepszym chyba i dość unikalnym odliczaniem do Nowego Roku. Wrażenia niezapomniane, życzymy wszystkim by choć raz w życiu mogli tego doświadczyć.
Poniżej prezentujemy film i zdjęcia z tego wydarzenia:

Film: YouTube


Zdjęcia: Album

 
Autor: Piotr Jatczyk
22.12.2014 
Komentarze (0)

II Festiwal Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne 2015 (Warszawa)Miło nam poinformować, że z dniem dzisiejszym została publicznie ogłoszona druga edycja festiwalu Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne. Kolejna impreza będzie nieco inna od poprzedniej edycji. Przede wszystkim uległo zmianie miejsce organizacji tego festiwalu, tym razem widowiska pirotechniczne będą wykonywane 5 września 2015 w Warszawie pod stadionem Narodowym , a wykonywać je będą następujące firmy:

- Mirnovec Pirotehnika (Chorwacja)
- Jost (Austria)
- Joho Pyro (Finlandia)
+ pokaz pozakonkursowy


Znany jest również program imprezy i wygląda on następująco:

18:00 – Otwarcie bram
Występy i konkursy
21:00 – I Pokaz konkursowy
Występy i konkursy
22:00 – II Pokaz konkursowy
Występy i konkursy
23:00 – III Pokaz konkursowy
Występy, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
00:00 – Finałowy pokaz pozakonkursowy kończący II Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne
00:30 – Zamknięcie bram

Wiele cennych informacji można znaleźć również na oficjalnej stronie imprezy: international-fireworks.com

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stolicy 5 września. Jednocześnie przypominamy, że wydarzenie jest biletowane, koszt 1 biletu normalnego to cena 39,99zł a ulgowego 24,99zł. Można je nabyć m.in pod tym linkiem: LINK
 
12.11.2014 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - Święto Niepodległości w Markach

Data: 11.11.2014
Okazja: Święto Niepodległości
Miejscowość: Marki
Województwo: mazowieckie
Wykonawca: Pretor
Długość pokazu: około 7min.
Film: YouTube