12.01.2009 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - Światełko do nieba w Łodzi

Data - 11.01.2009
Okazja - XVII finał WOŚP - Światełko do nieba
Miejsce - pokaz był strzelany z parku Staromiejskiego w okolicach fontanny
Godzina - ok. 20:00
Wykonawca - B&G
Długość pokazu - około 5min
Zdjęcia z Pokazu - Album

Film do obejrzenia na YouTube - Link
 
Autor: Piotr Jatczyk
12.01.2009 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - Światełko do nieba w Świdniku

Data - 11.01.2009
Okazja - Finał wielkiej orkiestry świątecznej pomocy - Światełko do nieba
Miejsce - Świdnik, przed kinem Lot
Godzina - ok. 20:00
Długość pokazu - ponad 2min
Link do obejrzenia filmu na YouTube - FILM


Komentarz - Na początku powiem, że Świdnik nie jest dużym miastem. Stąd też nie spodziewałem się dużego pokazu. Ten był można powiedzieć symboliczny. Ale liczy się idea światełka do nieba, która została wypełniona. Na początku strzelono rzymski ogień crackling tail. Następnie w niebo poleciało kilka wyrzutni o efektach czerwono - srebrnych peoni i peoni przechodzących w palmę. Później zobaczyć można było ponownie cracklingowe ogony, tyle że te już leciały z baterii, a nie jak poprzednio z rzymskiego ognia. Finał był dosyć ładny. Dwie kątówki zrobiły należyte zamieszanie na niebie. Budżet tego światełka szacuję na około 500 zł. Pewnie sponsorzy nie dopisali. Cóż zrobić, lepsze to niż nic.  
12.11.2008 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - 90. Rocznica Odzyskania Niepodległości w Warszawie

Data - 11.11.2008
Okazja - 90. Rocznica Odzyskanie Niepodległości
Miejsce - Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie
Godzina - ok. 19:00
Długość pokazu - około 11 minut
Filmy - Część 1 - Część 2

Komentarz - Pokaz mówiąc najogólniej nie był bardzo oszałamiający. Owszem, było na co popatrzeć ale z tej okazji spodziewałem się czegoś większego. Niektóre bomby były naprawdę super m.in. dwukolorowe peonie z sunflower w środku. Wyrzutnie też niczego sobie. Jedne z najlepszych to te z wielką chmurą cracklingu. A szelki o efekcie salute jak zwykle narobiły extra huku, szkoda tylko że tak mało ich było. A finał niestety nie był tak bardzo efektowny jak chciałem... Szkoda również, że nie było żadnego podkładu do pokazu ale można to wytłumaczyć przyczynami technicznymi.  
11.11.2008 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - 90. Rocznica Odzyskania Niepodległości w Nieporęcie

Data - 10.11.2008
Okazja - Obchody Święta Niepodległości
Miejsce - Plac Wolności w Nieporęcie
Godzina - ok. 19:10
Długość pokazu - ponad 6 minut
Link do obejrzenia filmu na YouTube - FILM


Komentarz - Najogólniej rzecz biorąc pokaz był bardzo przeciętny. Przez większość czasu strzelano wyrzutniami, ale bomb na szczęście nie zabrakło. Wyrzutnie były lepsze i gorsze. Mi najbardziej przypadły do gustu te z efektem peoni z kokosową palemką, duże czerwone palmy z cracklingiem, które zrobiły naprawdę sporo hałasu oraz o efekcie brokatowych koron. Również nieźle zaprezentowała się ostatnia wyrzutnia o układzie Z, po której przyszła pora na szelki. Tutaj niestety większego szału nie było. Większość efektów była dość tradycyjna i nie było nic co by mnie powaliło. W niebo leciały głównie różne peonie, ale można było zobaczyć także złote korony. Efektowny jak na miarę tego pokazu był natomiast finał, w którym strzelono 3 bomby z efektem czerwonych kul oraz brokatową koronę, która zwieńczyła cały pokaz idealnie zakończony wraz z muzyką towarzyszącą fajerwerkom. Podsumowując: pokaz przeciętny ale nawet przyjemny dla oka. Wykorzystano baterie z profesjonalnymi efektami oraz różne bomby. Szkoda jednak, że nie strzelono chociażby kilku szelek z nietypowymi efektami, które z pewnością nadałaby pokazowi "wyjątkowości".  
21.09.2008 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - Radawiec - Dożynki

Data - 31.08.2008
Okazja - Dożynki
Miejsce - Lotnisko w Radawcu ( 20 km od Lublina )
Godzina - ok. 22:00
Wykonawca - Fajerwerki AS
Długość pokazu - około 6 minut
Link do obejrzenia filmu na YouTube - FILM


Komentarz - Pokaz odbył się w idealnym miejscu, na lotnisku. Pozwoliło to na użycie 6" bomb, czy wspaniałych baterii kątowych. Były dwa stanowiska skąd strzelano wyrzutnie i stanowisko z szelkami. Zaczęło się od dynamicznych baterii. Później można było oglądać mniej efektowne, aczkolwiek ładne wyrzutnie. Pojawił się między innymi gęsty crackling, efekt willow. Duże wrażenie zrobiły na mnie cracklingowe komety oraz brokat z niebieskimi gwiazdkami. Następnie natężenie pokazu wzrosło za sprawą skrzynek z niskimi wybuchami white strobe. Potem przyszedł czas na najładniejsze baterie kątowe. Najpierw były dwie JW75. Po nich przyszedł czas na piękne JW402. Szczególnie podobała mi się druga salwa. Naprawdę polecam tą baterię! Kolejna część pokazu to szelki. W górę poleciały ładunki o efekcie strobo, różnokolorowych peoni, palm z cracklingiem, peoni z palmami. Bardzo ciekawa okazała się szelka typu mine yellow crosette. Po niej na niebie ujrzeć można było peonię ciągnącą za sobą piękną kometę oraz ładunki brokatowe. Na finał strzelonych zostało 3 czerwone peonie z niebieskim pistilem i 6" brokatowe wierzby.  
21.09.2008 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - Dożynki Gminy Wieliszew

Data - 30.08.2008
Okazja - Dożynki Gminy Wieliszew
Miejsce - Plac przy szkole podst. w Olszewnicy Str.
Godzina - 23.55
Wykonawca - Firma Tropic
Długość pokazu - niecałe 5 min.
Link do obejrzenia filmu na YouTube - FILM


Komentarz - Pokaz rozpoczął się od wyrzutni wachlarzowej, a tuż po niej odpalono piękną baterie profi ze złotymi opadającymi prawie do ziemi wierzbami. Następnie wystrzelono wyrzutnię TB14, która prezentuje się naprawdę nieźle a chwilę później w niebo poszły pierwsze szelki. Niektóre z nich wyglądały naprawdę efektownie. Dalej poszła wyrzutnia z wielką ilością cracklingu., który zrobił duże zamieszanie na niebie. Po niej na niebie eksplodowały srebrne, migoczące peonie, po których nadszedł czas na wyciszenie. Pojawiły się srebrne grube komety oraz trzeszczące ogony. Po tym pokaz oczywiście trwał dalej. Wyrzutnie przeplatały się z różnymi bombami, lecz mi najbardziej spodobały się powoli opadające, złote wierzby, a także dość ciekawe czerwone kule oraz ogromne złote korony i chryzantemy przechodzące w czerwone kulki. Przyszedł w końcu czas na zakończenie pokazu i wtedy odpalano dużo więcej szelek, które pięknie układały się na niebie. Ale niestety sam finał już tak ładny nie był. Wybuchła tylko jedna szelka a powinno być przynajmniej kilka, wtedy efekt końcowy jest niesamowity. Ogólnie pokaz dość udany. Widać, że TROPIC za niewielkie (podejrzewam) pieniądze potrafi zorganizować w miarę porządny pokaz. Do pokazu wykorzystano i wyrzutnie, i bomby oraz nie zabrakło kilku komet. Dużego zgrania z muzyką raczej nie było ale widać, że muzyka przypadkowo wybrana nie została, bo pokaz zakończył się z podkładem idealnie.