28.07.2011

Pokaz Sztucznych Ogni - JetSki Race 2011 w Gdańsku

Data: 16.07.2011
Miejsce: Molo, Gdańsk-Brzeźno
Wykonawca: Wulkan Fajerwerki z Pruszcza Gdańskiego
Długość pokazu: ponad 6min.
Okazja: JetSki Race 2011
Zdjęcia: Link

Film: YouTube


Komentarz:
W połowie lipca miałem okazję poznać zupełnie nowy rejon pirotechniczny polski, a mianowicie wybrzeże. Po raz pierwszy oglądałem w akcji firmę Wulkan Fajerwerki z Pruszcza Gdańskiego. Budżet stał na dość wysokim poziomie co przekładało się na to, co widzieliśmy na niebie - ponad 6-minutowy pokaz z wykorzystaniem około 500 bomb, kilkunastoma bateriami, singlami i rzymami do dobrze dobranej muzyki. Wszystko dodatkowo dopełniała piękna pogoda i sceneria morza wraz z gdańskim molem.
Pokaz rozpoczął się od dwóch bomb blue peony w/ kamuro pistil, po nich mogliśmy oglądać bardzo różnorodną gamę efektów, z których zdecydowanie dominowały blue peony (blue peony with silve palm core), red peony, purple willow with crackling core, purple peony with silver palm core czy brocade w/ green pistil. Oczywiście nie zabrakło także efektów typu crossette czy cycas. Dół pokazu stanowiły wyrzutnie firm Triplex oraz Jorge (m.in bardzo widowiskową pozycją był one row JW1020). Szczególnie interesującym oraz nietypowym momentem były bomby wodne. Pomimo faktu, że odpaliły tylko 2 spośród 5, to i tak był to bardzo ciekawy moment. Podczas części finałowej, widzowie mogli oglądać dużą ilość bomb wysokiego kalibru. Nie pozostawiało to złudzeń, że mamy do czynienia z zakończeniem pokazu.
Podsumowując: pokaz nie należał do najmniejszych i był miłą odmianą dla widowisk do których przywykłem, a publiczność nie została zawiedziona.
Autor: Piotr Jatczyk
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Musisz być zalogowany aby dodać komentarz