14.01.2013

Pokaz Sztucznych Ogni - XXI Finał WOŚP w Warszawie

Data: 13.01.2013
Okazja: XXI Finał WOŚP (Światełko do nieba)
Miejscowość: Warszawa
Miejsce: plac Defilad
Województwo: mazowieckie
Godzina: 20:00
Wykonawca: Goldregen
Długość pokazu: 5min.
Zdjęcia z pokazu: Album


Film: Bartosza - Jakuba (wersja z podkładem muzycznym)
Komentarz:
„Światełko do nieba” jakie podczas 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprezentowali w Warszawie pirotechnicy firmy Goldregen śmiało można nazwać wyjątkowym. Tysiące osób zebranych przed PKiN i w jego okolicach, mogło podziwiać 4-minutowy pokaz, który z pewnością wywarł na wszystkich ogromne wrażenie.
Liczne bomby, wachlarze, baterie, single shoty i miny stworzyły piękny obraz. Wszystko dopracowane w najmniejszym szczególe. Na uwagę zasługują przede wszystkim perfekcyjne sekwencje single shotów na początku i pod koniec pokazu. Wśród klasycznych złotych efektów bomb nie zabrakło także tych, o ciekawszych efektach. Fajnie wypadły czerwone ringi z trzeszczeniem oraz Glittering Wave to Red/Green. Na mnie po raz kolejny wrażenie zrobiła bateria TXB874. Ta dynamiczna kostka w takiej ilości i na tak dużej przestrzeni tworzy wielką ścianę trzeszczących iskier. Efekt jest rewelacyjny. Finał natomiast to tradycyjnie dużo złota w postaci bomb i wachlarzy. Nie zabrakło także wyrzutni z cracklingiem, min, jednorzędówek oraz fleszy. Wszystko na sam koniec dopełnione efektem czerwonych serc, które muszę przyznać, że o dziwo zaprezentowały się dość wyraźnie, wprawiając widzów w zachwyt. Trzeba przyznać, że tegoroczny pokaz wyróżniał się świetnym dopracowaniem nawet najmniejszych elementów. Wszystko ze sobą współgrało idealnie.
Niestety nie mogę nic napisać o muzyce i zgraniu z nią, ponieważ w miejscu gdzie stałem nie była słyszalna czego oczywiście żałuję, gdyż takie widowisko tworzone specjalnie pod muzykę podziwia się zupełnie inaczej, gdy sztuczne ognie i podkład muzyczny tworzą jedną całość. Ale cóż, jak widać ten pokaz nawet bez muzyki prezentował się doskonale. Słowa uznania dla pirotechników, że w 4 minutach potrafią pokazać wyjątkowe show z użyciem tak wielu i tak różnych elementów.
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Musisz być zalogowany aby dodać komentarz