23.04.2015

Festiwale Pirotechniczne w Polsce 2015W tym roku nastąpił ku zaskoczeniu wielu osób wysyp festiwali pirotechnicznych. Oprócz standardowych imprez jak Pyromagic w Szczecinie, Festiwale Ognia i Wody w Nysie i Ełku czy FSO w Ustce. Pojawiły się kolejne 3 imprezy.

Pierwszym z nich jest impreza Lubelskie Widowiska Pirotechniczne w Lublinie (www.lubelskiewidowiska.pl). Wydarzenie organizowane przez firmę Efekt Chełm odbędzie się 30 maja i zobaczymy na nim firmę Efekt Chełm, Nakaja Art i Click.

Drugą imprezę i zdecydowanie zanoszącą się na największy spektakl w Polsce w tym roku to
2 edycja festiwalu Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne (www.international-fireworks.com). Tym razem festiwal nie odbędzie się tak jak w poprzednim roku w Katowicach, zaś w Warszawie pod Stadionem Narodowym. Firmy Jost z Austrii, Mirnovec Pirotecnica z Chorwacji i Joho Pyro z Finlandii wykonają swoje widowiska 5 września w Warszawie. Całość zostanie zamknięta dodatkowym pokazem poza konkursowym.

Jako trzeci jest festiwal Międzynarodowe Widowiska Pirotechniczne w Katowicach. Jest to zupełnie nowa impreza, wykonywana w zamian za festiwal MPP, który został przeniesiony do Warszawy. Niestety nie znamy jeszcze uczestników tej edycji. Jednakże zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej w poszukiwaniu najnowszych aktualizacji i informacji o tej imprezie.

Oprócz nowych wydarzeń, oczywiście jak co roku odbędzie się Pyromagic w Szczecinie (www.pyromagic.pl).
W tym roku na Szczecińskie Wały Chrobrego przyjadą takie firmy jak: Pirotecnia Zaragoza z Hiszpanii, Fire Event z Luxemburga czy Hanwha z Korei Południowej, oprócz tych firm tradycyjnie Szczecińskie wydarzenie zakończy pokaz pozakonkursowy.

Kolejnymi festiwalami to Ogień i Woda w Ełku 10-11 lipca, Ogień i Woda w Nyse 11 lipca, a także FSO w Ustce w okrojonej już formie, który odbędzie się także w lipcu. Niestety w tym przypadku również za wcześnie wymieniać uczestników, o nich dowiemy się w kolejnych miesiącach.

Serdecznie zapraszamy do tłumnego odwiedzania wyżej wymienionych wydarzeń bo w tym roku wyjątkowo jest co oglądać. Nasz serwis oczywiście pojawi się na kilku z nich, wypatrujcie naszych relacji na stronie serwisowej lub na naszym fanpagu na facebooku: facebook.com/polskiefajerwerki.net

Autor: Polskie Fajerwerki
Komentarze
Brak komentarzy
Dodaj komentarz
Musisz być zalogowany aby dodać komentarz