20.09.2009 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - Owocobranie 2009

Data: 13.09.2009
Miejsce: Elizówka ( k. Lublina )
Okazja: Owocobranie 2009
Godzina: ok. 20:00
Wykonawca: Fajerwerki AS
Długość pokazu: około 6min.
Film: Link


Komentarz:
Elizówka słynie głównie ze swojego rynku hurtowego, który wreszcie doczekał się godnego święta. Fajnie że organizatorzy znaleźli sponsorów do zorganizowania takiego przedsięwzięcia. Sam teren to teren marzenie. Równe, puste pole, Zespół Zakopower który występował przed pokazem zszedł ze sceny kilkanaście minut przed planem, po czym na scenę wkroczyła Pani organizator która błyskawicznie odliczyła od 10 do 0. Nie zdążyłem nawet uruchomić sprzętu filmującego, a strzelać już zaczęły pierwsze baterie. Bardziej jednak zawiodłem się na kamerze która w ogóle nie załapywała ostrości, przez co obraz przez prawie połowę nagrania jest nieostry.

Przechodząc teraz jednak do oceny samego pokazu... Ostatnio nie mam szczęścia do oglądania wysokobudżetowych dzieł Fajerwerki AS. Tutaj agencja reklamowa również nie dała dużego pola do popisu. Dwie baterie Tropica nie odpaliły ( wina baterii, nie zapłonników ), a JW98 wystrzeliła jednocześnie wszystkie swoje ładunki. Tradycyjnie JW408 zrobiła piękne zamieszanie. TB111 również ładna. Podobała mi się też bateria Tropica o efekcie złotych kokosów ( taka jak druga z zestawu TB305, od 2:40 min ). Dobrze wypadła część z bombami. Od najmniejszych kalibrów (60-65 mm ) aż do 125 mm ładunków w finale. Dobrym pomysłem było wsadzenie na koniec 2 x TB12, która na żywo prezentuje się przepięknie. 
16.09.2009 
Komentarze (0)

II Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków w Szczecinie - PyroMagic 2009 (Filmy i Zdjęcia)

Szczecin już po raz drugi gościł pirotechników, którzy wykonywali swoje widowiska na
II Międzynarodowy Festiwal Fajerwerków w Szczecinie - PyroMagic 2009. Tym razem do udziału w rywalizacji zostały zaproszone następujące firmy: Macedo'S Pirotecnia, Lda. z Portugalii, Feerie z Francji, Reyes Pirotecnia z Meksyku i Privatex-Pyro ze Słowacji.
Nasz serwis postanowił zawitać także na tegoroczny festiwal. Poniżej prezentujemy wykonane przez nas zdjęcia i filmy:

Filmy:

Zdjęcia: ALBUM
 
15.09.2009 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - Dni Wilanowa 2009

Data: 13.09.2009
Miejsce: Pola Wilanowskie w Warszawie
Okazja: Dni Wilanowa 2009
Godzina: ok. 21:20
Wykonawca: Firma Tropic
Długość pokazu: ponad 6min.
Link do obejrzenia filmu na YouTube: Link


Komentarz:
Pokaz na tegorocznych Dniach warszawskiej dzielnicy Wilanów z pewnością długo utkwi w pamięci widzów. Zaczęło się spokojnie od srebrnych crossett i komet. Po chwili mogliśmy podziwiać wyrzutnie m.in. TB51 i TB242 oraz TB239, która w parze zaprezentowała się świetnie. Na niebie eksplodowały najróżniejsze bomby: Purple Peony w/ Green Pistil, poprzez Red Cycas aż do Fireflowerów. Wkrótce na niebie pojawiły się srebrne palmy, po których mogliśmy zobaczyć rozpoznawczy znak pokazów Tropica, czyli sekwencje z bombami ciągnącymi za sobą ogony w kształcie W oraz baterie TB305. Wspaniały obraz stworzyły bomby z efektem opadającej złotej fali. Podczas widowiska mogliśmy podziwiać również świetne wielostrzałowe bomby cylindryczne a już samo zakończenie pokazu było naprawdę rewelacyjne. Jednakże ostateczny finał został niepotrzebnie trochę przedłużony. Koniec wg mnie powinien być po ostatnim wybuchy 2 szelek cylindrycznych (na filmie 6:05). Po nich niepotrzebnie w niebo poleciały jeszcze inne bomby. Widowisko Tropica uważam za bardzo dobre. Wykorzystali wiele różnych bomb oraz ciekawe baterie. Na niebie cały czas coś się działo i było co oglądać.
Pokaz pirotechniczny sam w sobie był naprawdę niezły, jednakże i tym razem nie obyło się bez wpadki. Po widowisku Fajerwerków AS w Milanówku, tym razem Tropicowi podczas strzelania wysiadło nagłośnienie i to na prawie 2 minuty przed końcem, co trochę popsuło odbiór całości widowiska sztucznych ogni. 
04.09.2009 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - Dni Firleja

Data - 09.08.2009
Miejsce - Plaża nad jeziorem Firlej
Okazja - Dni Firleja
Godzina - ok. 22:50
Wykonawca - Firma Efekt
Długość pokazu - 8min.
Link do obejrzenia filmu na YouTube - FILM

 
01.09.2009 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - Dzień Milanówka 2009

Data - 30.08.2009
Miejsce - Stadion miejski
Okazja - Dzień Milanówka 2009
Godzina - ok. 22:20
Wykonawca - Firma Fajerwerki AS
Długość pokazu - 9min
Link do obejrzenia filmu na YouTube - FILM


Komentarz -
Miasto Milanówek nie pożałowało pieniędzy na organizacje pokazu co poskutkowało świetnym widowiskiem. Firma Fajerwerki AS wykorzystała szanse stworzenia pięknego pokazu ogni sztucznych w 100%. 9-minutowy pokaz składał się z 2 podkładów muzycznych. Pierwsza część rozpoczęła się muzyką z tegorocznego Światełka do Nieba w stolicy. Pierwsze poleciały czerwone rzymskie ognie, po których odpalane były najróżniejsze wyrzutnie. Najładniej zaprezentowały się JW408 i TB234. Ta druga odpalona w parze zrobiła na mnie ogromne wrażenie, a w szczególności jej końcówka z ładunkami 75mm. Po niej nadszedł czas na mały finał. W niebo poleciały liczne bomby a na ziemi wszystkich zachwycił złoty wachlarz. Analizując jeszcze tę część pokazu powiem, że spodziewałem się lepszej synchronizacji. Aż prosiły się jakieś singleshoty czy wachlarze w mocniejszych akcentach podkładu. Druga część widowiska już tradycyjnie w Milanówku odbyła się do muzyki z Piratów z Karaibów. Tu mogliśmy podziwiać liczne wyrzutnie ale najokazalej zaprezentowały się TB122 i JW2001. Ostatnie 2 i pół minuty należały do bomb. Wśród nich były głównie te znane już z wielu innych pokazów. Najbardziej spodobał mi się m.in. efekt niebieskich peonii z palemką i czerwone peonie przechodzące w trzeszczące chryzantemy. Niestety nie obyło się bez usterek. Na pół minuty przed końcem wyłączyła się muzyka i finał odpalił się "na sucho". Finał składał się z 3 serii potrójnie strzelanych bomb. Na niebie pojawiły się złote korony, fireflowery i na sam koniec trzeszczące crossetty. Sądzę jednak, że finał powinien być z większym przytupem. Może więcej niż te 3 szelki na koniec lub do tych 3 dorzucić np. bomby salute i wtedy byłoby jeszcze lepiej. 
31.08.2009 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - III. Urodziny Galerii Orkana

Data - 29.08.2009
Miejsce - Galeria Orkana w Lublinie
Okazja - III. Urodziny Galerii
Godzina - ok. 21:15
Wykonawca - Firma Fajerwerki AS
Długość pokazu - 5:30min.
Użyte baterie - TB305 x 2 TB111 x 4 TB200 x 2 JW49 x 2 JW408 x 2 JW2001 x 2 TB304 x 2 JW56 x 2
Fajerwerki przed pokazem - Link
Film do obejrzenia na YouTube - Link


Komentarz - Na ten pokaz czekałem z niecierpliwością bo wiedziałem że przygotuje go jedna z moich ulubionych firm czyli Fajerwerki AS. Domyślałem się że budżet nie będzie powalający i nie będzie to ogromne widowisko, jednak jak zawsze było efektownie. Teren na którym pokaz się odbył pozostawał wiele do życzenia. Ze względów bezpieczeństwa nie można było użyć żadnych bomb. Największy kaliber był z wyrzutni TB200, u której wynosił 50 mm. To wystarczyło aby zapewnić potężne efekty. Od początku było bardzo dynamicznie. Baterie były strzelane po dwie na raz (w przypadku TB111 4 jednocześnie) co sprawiało że na niebie cały czas coś się działo. Przy takim terenie i budżecie trudno byłoby strzelić coś lepszego, dlatego serdecznie gratuluję firmie udanego pokazu. Mam nadzieję że kiedyś jeszcze zobaczę widowisko z większym budżetem w wykonaniu Fajerwerki AS.