10.06.2009 
Komentarze (0)

VIII Ogólnopolski Festiwal Sztucznych Ogni - Ustka 2009

Jeżeli nie macie planów na początek lipca możecie wybrać się nad polskie morze. W Ustce już 2, 3 i 4 lipca odbędzie się VIII edycja Usteckiego Festiwalu Sztucznych Ogni. Będziemy mogli obserwować zmagania 6 firm z Polski i zagranicy:

2 lipca - czwartek

POL-EXPANCE - Kobylanka
NAKAJA ART - Kraków

3 lipca - piątek

GROM ZBIG - Częstochowa
HESTIA BALTIC - Litwa

4 lipca - sobota


CLICK - Pruszcz Gdański
FIRE SHOW - Lubań
-------------------------------------------------------
Firmy walczą nie tylko o nagrody pieniężne, ale także o prestiż i uznanie. Każdemu więc będzie zależało na wykonaniu jak najlepszego widowiska. Czy firma Grom-Zbig znowu wygra? Jak wypadnie debiutant - Hestia Baltic z Litwy? Przybądźcie do Ustki w dniach 2-4 lipca, oglądać ognistą rywalizację. Nad usteckim niebem z pewnością będziemy mogli zobaczyć prawdziwe pirotechniczne dzieła.  
07.06.2009 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - Dni Lubartowa 2009

Data - 30.05.2009
Okazja - zakończenie Dni Lubartowa 2009
Miejsce - Boisko Lewartu, Lubartów
Godzina - ok. 23:00
Wykonawca - Efekt
Długość pokazu - około 6,5min
Link do obejrzenia filmu na YouTube - FILM


Komentarz - Po zabawie w szukanie miejsca gdzie odbywał się festyn, nadprogramowej godzinie słuchania "gwiazdy wieczoru" mogłem oglądać kolejny pokaz w wykonaniu firmy Efekt z Chełma. Lubartów nie jest jakąś metropolią, toteż nie spodziewałem się wielkiego widowiska, ale było co oglądać. Impreza była dobrze rozplanowana, bo na jednym końcu boiska ustawiona była scena, na drugim sztuczne ognie. Zastosowano standardowy dla firmy Efekt podkład muzyczny. Mogłem podziwiać dużo baterii V i W shape. Zaczęto od ładnych brokatowych wyrzutni. Były mieniące się i trzeszczące efekty coco, peonie z crackingiem, srebrne fale z crackingiem, różnokolorowe komety czy falling leaves. Użyte bomby były naprawdę dobre. Jak zawsze zachwyciły mnie ładunki wybuchające stroboskopowymi gwiazdkami z czerwonym pistilem. Piękne były kątowe baterie o efekcie trzeszczących chryzantem. Ciekawym rozwiązaniem był finał składający się z 6 rzymskich ogni o efekcie komet i gwizdu, które narobiły bardzo dużo hałasu. Co prawda ostateczny wygląd pokazu różnił się od zaplanowanego ( miały być użyte inne materiały ), jednakże ja oceniam go bardzo dobrze. 
07.06.2009 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - Dni Ożarowa Maz. i X-lecie Rynku w Broniszach

Data - 06.06.2009
Okazja - Dni Ożarowa Maz. i X-lecie Rynku Hurtowego "Bronisze"
Miejsce - teren Rynku Hurtowego w Broniszach
Godzina - ok. 22:50
Wykonawca - Tropic
Długość pokazu - około 6min
Link do obejrzenia filmu na YouTube - FILM


Komentarz - Firma Tropic wykonała typowy dla siebie pokaz. Zaprezentowali zarówno sprawdzone efekty bomb, jak i wyrzutnie i komety. Pokaz może nie był jakiś nadzwyczajny, jednak dobrze dobrana muzyka, przyzwoita synchronizacja i dobranie materiałów sprawiło, że był on przyjemny dla oka. W końcu pierwszy raz mogłem zobaczyć na żywo baterię TB305 i powiem szczerze, że jest naprawdę niezła. Jak już wspominałem efekty większości bomb były tradycyjne dla pokazów. Mi spodobały się bomby Red Wave Coco, wielkie trzeszczące chryzantemy przechodzące w crossetty a także peonie strzelane w układzie V z trzeszczącymi ogonami. Nie zabrakło także mocniejszego uderzenia w postaci 3 wielkich złotych chryzantem przechodzących w czerwień. Całość zakończyły 3 srebrne palmy with tail. Uważam, że synchronizacja z muzyką była dość dobra różnorodność efektów w miarę ok. 
07.06.2009 
Komentarze (0)

19 International Fireworks Festival Hannover - występ Polski

Na tym prestiżowym międzynarodowym festiwalu sztucznych ogni, na którym prezentują się światowej sławy firmy pirotechniczne. Odbył się już Polski występ w wykonaniu firmy Surex z Bielska-Białej. Będzie ona rywalizować z takimi zespołami jak:

Francja - Interme`de (zwycięzca roku 2008)
Chiny - Vulcan Pyrotechnics
Malta - The Art of Fireworks
i firma z Turcji - Eda Havaifisek

Występ polskiej firmy zaliczył bym do jak najbardziej udanych. Wykonali oni 20min. widowisko, które spodobało się zgromadzonej w Hannoverze publiczności. Na oficnalne wyniki trzeba będzie jednak trochę poczekać, bo ostatnia firma biorąca udział w festiwalu zaprezentuje się dopiero 19 sierpnia.

Zapraszam do obejrzenia filmów i zdjęć z polskiego występu:

Filmy:

występ firmy Surex - Część 1 - Link
występ firmy Surex - Część 2 - Link 
05.06.2009 
Komentarze (0)

Uczestnicy festiwalu "Władcy Ognia"

Pierwsza edycja festiwalu zagości 3 firmy, które będą wykonywać swoje pokazy konkursowe, a także na zakończenie całej imprezy zostanie wykonany pokaz finałowy.

O to firmy biorące udział w I edycji festiwalu "Władcy Ognia":

Dzień 1:
FIRESHOW - Jelenia Góra - www.fireshow.com.pl
Pyromoravia LTD - Czechy - www.pyromoravia.eu

Dzień 2:
ARTUS - Leszno - www.artus-centrum.pl
i pokaz finałowy w wykonaniu firmy Surex - Bielsko-Biała - www.surex.pl
=========================================================
Źródło: www.wladcyognia.pl  
23.05.2009 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - Lublin - Juwenalia 2009

Data - 21.05.2009
Okazja - Juwenalia 2009
Miejsce - Tereny zielony Politechniki Lubelskiej
Godzina - ok. 00:30
Wykonawca - Efekt
Długość pokazu - około 5:30min
Link do obejrzenia filmu na YouTube - FILM


Komentarz - Ten pokaz był pierwszym tak dobrym który widziałem w tym roku. Zaprezentowany został zupełnie nowy scenariusz, który opierał się w głównej mierze na nowych bombach i wyrzutniach. Częściowo zmieniony został też podkład muzyczny. Wraz z doskonałym doborem efektów oraz zgraniem z muzyką całość tworzyła piękne widowisko które oglądało przeszło kilka tysięcy lublinian bawiących się podczas Dni Kultury Studenckiej Juwenalia 2009. Panowała doskonała równowaga pomiędzy użytymi bateriami i bombami. Firma Efekt zastosowała oprócz dobrze znanego patentu W-shape wyrzutni pionowych, wyrzutnie kątowe o bardzo ładnych efektach. Puszczane po 2 jednocześnie stanowiły bardzo dobrą kompozycję. Nie zabrakło wachlarzy o efekcie glittering oraz horse tail. Dobrym rozwiązaniem było dynamiczne rozpoczęcie pokazu składające się z 9 bomb o efektach mermaid + green stars. Równocześnie na niebie pojawił się efekt falling leaves. Wystrzelonych zostało sporo pięknych wyrzutni z brokatowymi minami i brokatowymi eksplozjami oraz brokatowymi wybuchami z niebieskimi gwiazdkami. Niekiedy można było ujrzeć po 6 wyrzutni jednocześnie o tymże efekcie. Nowością okazały się różnokolorowe komety które w towarzystwie brokatowych baterii wypadły bardzo dobrze. Momentami aktywne były zarówno sekcje dolne jak i górne o takich samych efektach, co tworzyło bardzo ładny widok. Niesamowite były bomby o efekcie biało-czerwono-niebiesko-zielonych peonii oraz strobo z czerwonym pistilem, a także brokatowe butterfly + red ring. Podczas finału w niebo poleciało 5 bomb, w tym dwie 150 mm których trzeszczące ramiona opadały niemalże do samej ziemi.