02.06.2013 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - Dni Lubartowa 2013

Data: 01.06.2013
Okazja: Dni Lubartowa 2013
Miejscowość: Lubartów
Województwo: lubelskie
Wykonawca: Efekt Chełm
Długość pokazu: ponad 4min.
Film: YouTube
 
13.05.2013 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - Juwenalia Politechniki Lubelskiej 2013

Data: 12.05.2013
Okazja: Juwenalia 2013
Miejscowość: Lublin
Miejsce: tereny zielone Politechniki Lubelskiej
Województwo: lubelskie
Wykonawca: Efekt Chełm
Godzina: 24:00
Długość pokazu: około 4min.
Film: YouTube

 
01.04.2013 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - Procesja Rezurekcyjna w Warszawie - 30.03.2013

Data: 30.03.2013
Okazja: Procesja Rezurekcyjna
Miejscowość: Warszawa
Miejsce: przed Katedrą Polową WP w Warszawie
Województwo: mazowieckie
Wykonawca: pirotechnicy BOR
Długość pokazu: około 4min.
Film: YouTube


Komentarz:
Jak co roku po procesji rezurekcyjnej w przededniu Wielkanocy, nad placem Krasińskich przed Katedrą Polową Wojska Polskiego w Warszawie, można obejrzeć krótki pokaz fajerwerków. Tradycyjnie zaczął się on gęsto ustawionymi fontannami, które stworzyły ścianę iskier. Po nich na niebie eksplodowały niezliczone ładunki wystrzeliwane z wyrzutni. Początek dość niemrawy, jednak po chwili rozpoczęła się prawdziwa kanonada. Wśród wielu efektów na uwagę zasługiwały migoczące wierzby z niebieskimi gwiazdkami, srebrne palmy w układzie V oraz niesamowita bateria FAN z ogromną chmurą cracklingu, która zrobiła chyba największe wrażenie. Niestety po tej ostatniej baterii, z opóźnieniem odpaliła pojedyncza kostka, która trochę zepsuła finał pokazu. Pirotechnicy z BOR-u zaserwowali naprawdę porządny miszmasz, bardzo przyjemny dla oka.  
15.03.2013 
Komentarze (3)

Sagra del Fuoco Recco 2013 - Pierwsi uczestnicy

Wielkimi krokami zbliżamy się do rozpoczęcia następnego sezonu pirotechnicznego. Już teraz możemy poznać wielu uczestników tegorocznych festiwali. W tym roku serwis PolskieFajerwerki odwiedzi po raz pierwszy tradycyjny włoski konkurs pirotechniczny. W Recco k. Genui, 7-8 września spotka się 6 ekip z czołówki włoskiego rynku ogni sztucznych. Pierwszymi pewnymi firmami, które wykonają swoje widowiska w tym roku są: Vacalluzzo "Zio Piro" i F.lli Pannella. Co prawda całkowity program poznamy dopiero na początku lipca, lecz już teraz, po zapoznaniu pierwszych uczestników, można śmiało stwierdzić że szykuje się bardzo emocjonująca rywalizacja

Więcej informacji już wkrótce na naszej stronie.
==================================================
English version:

Fireworks shows season is closer and closer! We already know many of the participants ofthis year festivals. This year, PolskieFajerwerki will visit for the first time a traditional Italian fireworks competition. In Recco near Genua at the 7th to 8th of the September, 6 companies from the top of Italian market will meet. First known participants are Vaccalluzzo Zio Piro and F Ili Pannella. Full program of the competition will be seen at the beginning of the July, but we can be absolutely sure the rivaliry will stay at the very high level!

More informations soon on out website. 
Autor: Piotr Jatczyk
20.02.2013 
Komentarze (0)

Passfire - Film o kulturze fajerwerków na świecieZapraszamy do zapoznania się z projektem PASSFIRE, który polega na zrealizowaniu profesjonalnego, w pełni niezależnego dokumentu w całości poświęconemu fajerwerkom. Aby film mógł powstać, potrzebne są oczywiście pieniądze, dlatego jeżeli ktoś miałby ochotę, to zapraszamy do złożenia dotacji na kickstarter: Link

Do uzbierania jset 38 000 $, a do końca zbiórki 9 dni.

Trzymamy kciuki! 
18.02.2013 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - Impreza "Zakochani w Wilanowie"

Data: 14.02.2013
Okazja: Impreza "Zakochani w Wilanowie"
Miejscowość: Warszawa
Miejsce: plaża Wilanów - zbieg ulicy Przyczółkowej i Al. Wilanowskiej
Województwo: mazowieckie
Godzina: 20:00
Wykonawca: Vasant
Długość pokazu: około 4min.
Film: YouTube


Komentarz:
Po styczniowym pokazie firmy Vasant na Festiwalu Światła, tym razem pirotechnicy wykonali pokaz podczas walentynkowej imprezy również w warszawskim Wilanowie. Niedługi, bo 4-minutowy pokaz do utworu Time To Say Goodbye rozpoczął się od bardzo spokojnego wstępu. Na niebie, co może było dość trudno zauważyć, pojawiły się bomby z efektem o kształcie serc. Pomysł jak na pokaz z okazji walentynek oczywiście trafny, jednak należy dodać iż bomby z tym efektem są bardzo niepewne. Na kilka sztuk w zasadzie tylko jedna bomba przypominała efekt serca. Następnie wraz z biegiem podkładu można było zobaczyć tradycyjnie już kostki Tropica, m.in. TB64, TB216 oraz bardzo ciekawą TB236. Baterie odpalane były z dwóch stanowisk, natomiast bomby z pomiędzy z nich. Bomby oczywiście sprawiły, że pokaz był ciekawszy i bardziej efektowny. Wśród nich nie zabrakło złotych wierzb opadających prawie do ziemi, które w towarzystwie spokojnej i nastrojowej muzyki prezentowały się bardzo gustownie. W tak krótkich i niewielkich realizacjach dość rzadko spotyka się ciekawe, niekiedy oryginalne efekty. Tutaj takich było przynajmniej kilka. Zwróciłem uwagę m.in. na bomby z efektem czerwonych komet, purple cycas, złotej korony z multikolorowym środkiem i trzeszczeniem na końcu a także wierzb z intensywnym białym migotaniem. Wrażenie robiły również wielkie brokatowe korony oraz charakterystyczne już trzeszczące komety zakończone niebieską peonią. Niby niepozorny efekt ale w układzie W bardzo mi się podoba. Nie mogło także zabraknąć baterii TB229, które w ostatniej minucie zrobiły sporo zamieszania na niebie. Sam finał moim zdaniem mógłby być jednak ciekawszy. Czerwone serca ponownie nie spełniły swojej roli i wyszły mało kształtnie, do tego wprowadziłbym ogólnie więcej bomb (o innych efektach), a w ostatnich sekundach aż prosiło się o odpalenie czegoś na dole, np. jakąś dynamiczną baterie w układzie Z. Utwór kończący się mocnym głosem powinien również zostać zakończony potężnymi efektami, tak jak np. ostatnie trzy, duże, trzeszczące chryzantemy.
Podsumowując, pokaz oglądało się przyjemnie. Ciekawie dobrane efekty oraz odpowiednia intensywność, dobrze współgrały ze spokojnym podkładem muzycznym. Mi jednak brakowało tak jak w poprzednim pokazie, akcentów pirotechnicznych w postaci singli, min czy wachlarzy. Najważniejsze jednak, że całość podobała się publiczności i czekam na kolejną, może większą realizację firmy Vasant.