14.01.2013 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - XXI Finał WOŚP w Warszawie

Data: 13.01.2013
Okazja: XXI Finał WOŚP (Światełko do nieba)
Miejscowość: Warszawa
Miejsce: plac Defilad
Województwo: mazowieckie
Godzina: 20:00
Wykonawca: Goldregen
Długość pokazu: 5min.
Zdjęcia z pokazu: Album


Film: Bartosza - Jakuba (wersja z podkładem muzycznym)
Komentarz:
„Światełko do nieba” jakie podczas 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprezentowali w Warszawie pirotechnicy firmy Goldregen śmiało można nazwać wyjątkowym. Tysiące osób zebranych przed PKiN i w jego okolicach, mogło podziwiać 4-minutowy pokaz, który z pewnością wywarł na wszystkich ogromne wrażenie.
Liczne bomby, wachlarze, baterie, single shoty i miny stworzyły piękny obraz. Wszystko dopracowane w najmniejszym szczególe. Na uwagę zasługują przede wszystkim perfekcyjne sekwencje single shotów na początku i pod koniec pokazu. Wśród klasycznych złotych efektów bomb nie zabrakło także tych, o ciekawszych efektach. Fajnie wypadły czerwone ringi z trzeszczeniem oraz Glittering Wave to Red/Green. Na mnie po raz kolejny wrażenie zrobiła bateria TXB874. Ta dynamiczna kostka w takiej ilości i na tak dużej przestrzeni tworzy wielką ścianę trzeszczących iskier. Efekt jest rewelacyjny. Finał natomiast to tradycyjnie dużo złota w postaci bomb i wachlarzy. Nie zabrakło także wyrzutni z cracklingiem, min, jednorzędówek oraz fleszy. Wszystko na sam koniec dopełnione efektem czerwonych serc, które muszę przyznać, że o dziwo zaprezentowały się dość wyraźnie, wprawiając widzów w zachwyt. Trzeba przyznać, że tegoroczny pokaz wyróżniał się świetnym dopracowaniem nawet najmniejszych elementów. Wszystko ze sobą współgrało idealnie.
Niestety nie mogę nic napisać o muzyce i zgraniu z nią, ponieważ w miejscu gdzie stałem nie była słyszalna czego oczywiście żałuję, gdyż takie widowisko tworzone specjalnie pod muzykę podziwia się zupełnie inaczej, gdy sztuczne ognie i podkład muzyczny tworzą jedną całość. Ale cóż, jak widać ten pokaz nawet bez muzyki prezentował się doskonale. Słowa uznania dla pirotechników, że w 4 minutach potrafią pokazać wyjątkowe show z użyciem tak wielu i tak różnych elementów.  
14.01.2013 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - XXI Finał WOŚP w Łodzi

Data: 13.01.2013
Okazja: XXI Finał WOŚP (Światełko do Nieba)
Miejscowość: Łódź
Miejsce: Manufaktura w Łodzi
Województwo: mazowieckie
Godzina: około godz. 19:50
Długość pokazu: 5min.
Film: YouTube
 
Autor: Piotr Jatczyk
08.01.2013 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - I Królewski Festiwal Światła w Warszawie

Data: 06.01.2013
Okazja: I Królewski Festiwal Światła
Miejscowość: Warszawa
Miejsce: plac przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie
Województwo: mazowieckie
Godzina: po koncercie o godz. 19.30
Wykonawca: Vasant - grupa Tropic
Długość pokazu: 5min.
Film: YouTube


Komentarz:
Pokaz, który zwieńczył imprezę może nie należał do wyjątkowo efektownych, jednakże było na czym zawiesić oko. Wyrzutnie odpalane z dwóch stanowisk dopełniały bomby. Wśród baterii można było zobaczyć m.in. TB14, TB58, TB64 czy TB216. Moją uwagę przykuły dość rzadkie w wykorzystaniu efekty niebieskich peonii wzbogacone srebrnymi wirami - TB232 oraz ciekawa kostka dobra w nieco spokojniejszych i cichszych momentach pokazu, czyli TB236. Podobały mi się także wyrzutnie TB229 odpalone jako ostatnie. Brokatowe korony z niebieskimi gwiazdkami w dynamicznym układzie Z zrobiły na mnie wrażenie a zwłaszcza ich dość duża rozpiętość. W pokazie nie zabrakło także bomb, z których uwagę zwraca złota korona przechodząca w czerwień i zieleń, z niebieskim środkiem a także brokatowa wierzba z zielonym środkiem i zaskakująco długim opadem. Finał natomiast to już połączenie wyżej wymienionych baterii TB229 oraz bomb z efektem złotych, obfitych "wodospadów" a także dużych trzeszczących chryzantem. Samo zakończenie pokazu zepsuła nieco ostatnia salwa trzech bomb, która już niestety poleciała po skończonym podkładzie muzycznym. Całość była dość dobrze zgrana z muzyką, jednak w pewnych momentach brakowało mi podkreślenia niektórych akcentów muzycznych drobnymi elementami np. singlami czy wachlarzami.  
18.11.2012 
Komentarze (0)

International Meeting Scarpato Pirotecnica - Rimini 2012

W dniach 18-20 października 2012, polska firma SuperPower jako jedyna z naszego kraju miała przyjemność gościć na specjalnym spotkaniu organizowanym przez włoską firmę Pirotecnica Scarpato dla przedstawicieli branży pirotechnicznej z całego świata w miejscowości Rimini/Włochy. Bez wątpienia głównym i zarazem najbardziej spektakularną częścią programu był pokaz w wykonaniu organizatora. Około 4000 ściśle zaprogramowanych kanałów w rytm muzyki na jednym z najbardziej nowoczesnych systemów na świecie - PyroDigit stworzyło niepowtarzalny prawie 20min. pokaz.


Autor: pyrodigit

 
14.09.2012 
Komentarze (0)

Pyronale 2012 - Wyniki

Polska firma Surex została nagrodzona złotą statuetką i tym samym zajęła pierwsze miejsce na
7. edycji międzynarodowego festiwalu sztucznych ogni PYRONALE w Berlinie. Na drugim miejscu podium uplasowała się firma ze Szwecji - Göteborgs FyrverkeriFabrik, a klasyfikację zamknęła ekipa Apogée Fireworks z Kanady. Ponadto zostały przyznane dwie dodatkowe statuetki, w postaci nagrody publiczności Dnia 1 i Dnia 2, które otrzymały zespoły z Polski i Szwecji.Filmy i Zdjęcia:

Album ze zdjęciami


 
Autor: Piotr Jatczyk
30.08.2012 
Komentarze (0)

Pyronale 2012 (Berlin) - Zapowiedź mistrzowskiej edycji !Już za tydzień, 7 i 8 września, Nasz serwis będzie miał przyjemność odwiedzić specjalną edycję festiwalu PYRONALE w Berlinie.
Sześć światowej klasy zespołów będzie rywalizować w edycji mistrzowie mistrzów. Udział weźmie każdy zwycięzca z poprzednich sześciu edycji festiwalu. Takiej okazji nie mogliśmy przegapić i zarówno my pojawimy się na stadionie olimpijskim w Berlinie by nagrać materiał z tych wspaniale zapowiadających się widowisk.

Program Pyronale 2012:

7 września 2012:
- Bugano (Szwajcaria)
- Luso Pirotecnia (Portugalia)
- Surex (Polska)
+ dodatkowy pokaz sponsora na zakończenie 1 dnia

8 września 2012:
- Feuerwerke Jost (Austria)
- Apogée Fireworks (Kanada)
- Göteborgs FyrverkeriFabrik (Szwecja)
+ dodatkowy pokaz sponsora na zakończenie festiwalu

Każdy z pokazów konkursowych będzie miał dwie części obowiązkowe:
- pierwsze 1,5min. bez muzyki w kolorach srebrnym i zielonym
- obowiązkowy podkład muzyczny "Medley from overture from the opera Carmen (Georges Bizet) and overture from the opera Nabucco (Giuseppe Verdi)"

Pozostałe 10min. pokazu każda z firm może strzelić w sposób dowolny.