12.01.2009 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - Światełko do nieba w Lublinie

Data - 11.01.2009
Okazja - XVII Finał WOŚP - Światełko do nieba
Miejsce - Lublin, stadion Lublinianki
Godzina - ok. 18:00
Wykonawca - Efekt
Długość pokazu - około 5min
Link do obejrzenia filmu na YouTube - FILM


Komentarz - Lublin w tym roku postanowił się wyróżnić i strzelić pokaz o 18. Zacznę od miejsca strzelania. Finał był organizowany w ogrodzie saskim. Jak sama nazwa wskazuje w miejscu tym jest tyle drzew, że dobry film jest prawie niemożliwy. Ze statywem musiałem się ustawić prawie że na ulicy, a i tak na filmie widać drzewa. Show rozpoczął się od 2 baterii o bardzo ciekawym efekcie falling leavs. Takiego efektu często się nie spotyka, szczególnie w wyrzutniach. Gwiazdki opadały aż do ziemi. Następnie odpalone zostały 2 baterie W-shape. Również ciekawe rozwiązanie. Duże wrażenie zrobiły na mnie kostki ułożone w W-shapie o efekcie silver strobe. Naprawdę super! I wreszcie mogliśmy zobaczyć pierwsze szelki. Było kilka wachlarzów horse tail, crossetów, śliczne brokatowe wachlarze i 3 strzelane jednocześnie torty pionowe. Niesamowite okazały się zetki silver wave + crackling. Finał mógłby być wyraźniejszy. Jednakże cały pokaz był bardzo dynamiczny.  
12.01.2009 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - Światełko do nieba w Łodzi

Data - 11.01.2009
Okazja - XVII finał WOŚP - Światełko do nieba
Miejsce - pokaz był strzelany z parku Staromiejskiego w okolicach fontanny
Godzina - ok. 20:00
Wykonawca - B&G
Długość pokazu - około 5min
Zdjęcia z Pokazu - Album

Film do obejrzenia na YouTube - Link
 
Autor: Piotr Jatczyk
12.01.2009 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - Światełko do nieba w Świdniku

Data - 11.01.2009
Okazja - Finał wielkiej orkiestry świątecznej pomocy - Światełko do nieba
Miejsce - Świdnik, przed kinem Lot
Godzina - ok. 20:00
Długość pokazu - ponad 2min
Link do obejrzenia filmu na YouTube - FILM


Komentarz - Na początku powiem, że Świdnik nie jest dużym miastem. Stąd też nie spodziewałem się dużego pokazu. Ten był można powiedzieć symboliczny. Ale liczy się idea światełka do nieba, która została wypełniona. Na początku strzelono rzymski ogień crackling tail. Następnie w niebo poleciało kilka wyrzutni o efektach czerwono - srebrnych peoni i peoni przechodzących w palmę. Później zobaczyć można było ponownie cracklingowe ogony, tyle że te już leciały z baterii, a nie jak poprzednio z rzymskiego ognia. Finał był dosyć ładny. Dwie kątówki zrobiły należyte zamieszanie na niebie. Budżet tego światełka szacuję na około 500 zł. Pewnie sponsorzy nie dopisali. Cóż zrobić, lepsze to niż nic.  
12.11.2008 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - 90. Rocznica Odzyskania Niepodległości w Warszawie

Data - 11.11.2008
Okazja - 90. Rocznica Odzyskanie Niepodległości
Miejsce - Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie
Godzina - ok. 19:00
Długość pokazu - około 11 minut
Filmy - Część 1 - Część 2

Komentarz - Pokaz mówiąc najogólniej nie był bardzo oszałamiający. Owszem, było na co popatrzeć ale z tej okazji spodziewałem się czegoś większego. Niektóre bomby były naprawdę super m.in. dwukolorowe peonie z sunflower w środku. Wyrzutnie też niczego sobie. Jedne z najlepszych to te z wielką chmurą cracklingu. A szelki o efekcie salute jak zwykle narobiły extra huku, szkoda tylko że tak mało ich było. A finał niestety nie był tak bardzo efektowny jak chciałem... Szkoda również, że nie było żadnego podkładu do pokazu ale można to wytłumaczyć przyczynami technicznymi.  
11.11.2008 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - 90. Rocznica Odzyskania Niepodległości w Nieporęcie

Data - 10.11.2008
Okazja - Obchody Święta Niepodległości
Miejsce - Plac Wolności w Nieporęcie
Godzina - ok. 19:10
Długość pokazu - ponad 6 minut
Link do obejrzenia filmu na YouTube - FILM


Komentarz - Najogólniej rzecz biorąc pokaz był bardzo przeciętny. Przez większość czasu strzelano wyrzutniami, ale bomb na szczęście nie zabrakło. Wyrzutnie były lepsze i gorsze. Mi najbardziej przypadły do gustu te z efektem peoni z kokosową palemką, duże czerwone palmy z cracklingiem, które zrobiły naprawdę sporo hałasu oraz o efekcie brokatowych koron. Również nieźle zaprezentowała się ostatnia wyrzutnia o układzie Z, po której przyszła pora na szelki. Tutaj niestety większego szału nie było. Większość efektów była dość tradycyjna i nie było nic co by mnie powaliło. W niebo leciały głównie różne peonie, ale można było zobaczyć także złote korony. Efektowny jak na miarę tego pokazu był natomiast finał, w którym strzelono 3 bomby z efektem czerwonych kul oraz brokatową koronę, która zwieńczyła cały pokaz idealnie zakończony wraz z muzyką towarzyszącą fajerwerkom. Podsumowując: pokaz przeciętny ale nawet przyjemny dla oka. Wykorzystano baterie z profesjonalnymi efektami oraz różne bomby. Szkoda jednak, że nie strzelono chociażby kilku szelek z nietypowymi efektami, które z pewnością nadałaby pokazowi "wyjątkowości".  
21.09.2008 
Komentarze (0)

Pokaz Sztucznych Ogni - Radawiec - Dożynki

Data - 31.08.2008
Okazja - Dożynki
Miejsce - Lotnisko w Radawcu ( 20 km od Lublina )
Godzina - ok. 22:00
Wykonawca - Fajerwerki AS
Długość pokazu - około 6 minut
Link do obejrzenia filmu na YouTube - FILM


Komentarz - Pokaz odbył się w idealnym miejscu, na lotnisku. Pozwoliło to na użycie 6" bomb, czy wspaniałych baterii kątowych. Były dwa stanowiska skąd strzelano wyrzutnie i stanowisko z szelkami. Zaczęło się od dynamicznych baterii. Później można było oglądać mniej efektowne, aczkolwiek ładne wyrzutnie. Pojawił się między innymi gęsty crackling, efekt willow. Duże wrażenie zrobiły na mnie cracklingowe komety oraz brokat z niebieskimi gwiazdkami. Następnie natężenie pokazu wzrosło za sprawą skrzynek z niskimi wybuchami white strobe. Potem przyszedł czas na najładniejsze baterie kątowe. Najpierw były dwie JW75. Po nich przyszedł czas na piękne JW402. Szczególnie podobała mi się druga salwa. Naprawdę polecam tą baterię! Kolejna część pokazu to szelki. W górę poleciały ładunki o efekcie strobo, różnokolorowych peoni, palm z cracklingiem, peoni z palmami. Bardzo ciekawa okazała się szelka typu mine yellow crosette. Po niej na niebie ujrzeć można było peonię ciągnącą za sobą piękną kometę oraz ładunki brokatowe. Na finał strzelonych zostało 3 czerwone peonie z niebieskim pistilem i 6" brokatowe wierzby.